Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Університет інтеркультурний

Університет інтеркультурний

22.09.2016

 

План міжкультурної інтеграції міста Мелітополя до 2020 року

 

Студенти університету відвідали Мелітопольський інтеркультурний музей

10 жовтня 2016 року Центр вивчення іноземних мов Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (голова – доцент Насалевич Т.В.) та Караїмський культурний центр (керівник – Ялпачик Софія Геліївна) провели зустріч, присвячену Дням інтеркультурності, які проводяться зараз у нашому місті.

Мета заходу – ознайомити студентів з культурою та традиціями кримсько-караїмського народу, історією заселення нашого краю кримськими караїмами, виховувати у молоді почуття поваги до інших національностей в умовах інтеркультурності нашого міста, любов до рідної країни.

 

Інтеркультурна майстерня

23 вересня у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького продовжилася робота Всеукраїнського форуму «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу».

З метою забезпечення інтеграції освітньої, наукової та інноваційної діяльності в межах програми «Відкрита освіта» для студентів університету учасниками Форуму прочитано цикл лекцій:

 

 

ВІДКРИТТЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ «МЕЛІТОПОЛЬ ІНТЕРКУЛЬТУРНИЙ: ДЖЕРЕЛА ТА ГОРИЗОНТИ ДІАЛОГУ»

Із метою реалізації «Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2010 р.», «Плану міжкультурної інтеграції міста Мелітополь на 2015–2020 рр.» та Плану роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на 2016–2017 н. р. 21–23 вересня на базі університету проводиться Всеукраїнський форум «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу».

Головні гасла Форуму: «Ми різні – і в цьому наше багатство!», «Ми разом – і в цьому наша сила!». У рамках Форуму заплановано низку науково-освітніх і культурно-виховних заходів.

Урочисте відкриття Форуму відбулося дуже символічно – зі звернення студентів до присутніх різними мовами інтеркультурних груп Мелітополя і вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання.

 

СОЦІАЛЬНО-МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ «КОВДРА ІНТЕРКУЛЬТУРНОСТІ»

21 вересня в Мелітопольському міському парку культури і відпочинку імені М. Горького до всесвітнього дня Миру проведено соціально-мистецьку акцію «Ковдра інтеркультурності». Захід було організовано студентами факультету інформатики, математики та економіки і філологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького в рамках Всеукраїнського форуму «Мелітополь інтеркультурний: джерела і горизонти діалогу».

 

КООРДИНАТОР ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПРОЕКТУ Л.М.ПАВЛОВА У МЕЛІТОПОЛІ

Сучасна освітня парадигма ґрунтується на ідеях унікальності кожної особистості й потреби надання можливостей для формування її інтелектуального й творчого потенціалу. Вона ж, в умовах постійно зростаючих запитів суспільства, висуває певні вимоги як щодо культури комунікації, так і рівня інтеркультурних комунікативних навичок підростаючого покоління.

Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького є одним з ініціаторів, розробників і виконавців стратегій Інтеркультурного Мелітополя в рамках програми «Інтеркультурні міста».

 

СОЦІАЛЬНА АКЦІЯ «ГАРМОНІЯ І РИТМИ РОЗМАЇТТЯ»

21 травня на площі Перемоги відбулися заходи, присвячені Дню культурного розмаїття та Дню Європи. У рамках свята викладачами та студентами МДПУ було організовано та проведено соціальну акцію «Гармонія і ритми розмаїття».

День Європи відзначається в Україні щорічно в третю суботу травня з 2003 р. Свято встановлено указом президента Леоніда Кучми з урахуванням стратегічного курсу України на зближення з країнами Європейського союзу та подальшого вступу в ЄС. У Європі його відзначають 9 травня. У цей день у 1950 р. міністр закордонних справах Франції Роберт Шуман запропонував європейським державам об’єднатися задля їх розвитку в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до консолідації Європи. Також це свято пов’язано з Днем культурного розмаїття.

 

Свято «Греція. Історія, культура, традиції» на природничо-географічному факультеті

21 квітня на природничо-географічному факультеті в читальному залі бібліотеки університету відбулося свято «Греція. Історія, культура, традиції». На святкування зібралось понад 60 осіб – студенти та викладачі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, представники грецької громади Мелітопольщини.

Привітав присутніх ректор університету, професор Валентин Молодиченко. Він зазначив, що протягом століть люди різних національностей проживають у Мелітополі. За тривалий період їхні традиції переплелися і створили особливий інтернаціональний культурний менталітет населення. Викладачі педагогічного університету і представники національних товариств тісно співпрацюють над розробкою і реалізацією стратегії інтеркультурного розвитку міста.

 

ЗУСТРІЧ ІЗ ЧЕСЬКИМ ТОВАРИСТВОМ «БОГЕМІЯ»

08 квітня викладачем кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Брежнєвою С. Б. було організовано зустріч із чеським товариством «Богемія» в межах програми «Мелітополь – інтеркультурне місто».

Зустріч відбулася у Будинку культури ім Т. Шевченка у приміщенні чеського культурно-просвітницького товариства «Богемія» з метою формування цілісного ставлення до мистецтва іншої країни (на матеріалі музичного фольклору Чехії).

 

V Міжнародний науковий семінар «Концептуальні проблеми функціонування мови в полікультурному просторі»

П'ять років на філологічному факультеті працює Лабораторія філологічних досліджень. Напрямок роботи лабораторії - «Когнітивна лінгвістика» - співзвучний з комплексною науковою темою кафедри української мови «Мовний простір і культура комунікації». Формою звіту роботи лабораторії за 5 років було визначено V Міжнародний науковий семінар «Концептуальні проблеми функціонування мови в полікультурному просторі». За результатами роботи семінару вийшов збірник «Мова. Свідомість. Концепт» (6-й випуск).

Одним із завдань лабораторії є створення «Українського асоціативного словника» (за даними асоціативного експерименту). За п'ять років роботи лабораторії обробку даних експерименту проводили понад 80 студентів.

 

Студенти МДПУ знайомилися з болгарською культурою

23 березня у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулась театралізована вистава «Закликання весни в традиційній календарній обрядовості болгар і українців». Захід проведено у рамках національно-патріотичного виховання кафедрою історії та студентами театру-студії «Перехрестя».

Перед початком вистави до гостей та студентів звернувся ректор, професор Валентин Молодиченко: «Наш університет продовжує реалізовувати програму інтеркультурного розвитку Мелітополя, долучаючи до цього процесу студентів різних національностей та етносів. Саме тому цю програму можна назвати «Університет Інтеркультурний».

 

Концерт творчих колективів міста та Мелітопольського державного педагогічного університету до дня народження Тараса Шевченка

 

РУХ ІНТЕРКУЛЬТУРНИХ МІСТ В УКРАЇНІ ТА ЄВРОПІ: РУШІЇ МІСЦЕВОГО СТАЛОГО РОЗВИТКУ

В рамках діалогу «Рух інтеркультурних міст в Україні та Європі»: рушії місцевого сталого розвитку» учасники зустрічі матимуть змогу ознайомитися зі здобутками та уроками української платформи інтеркультурних міст, європейськими проектами, що закладають основи сталого місцевого розвитку, інтеркультурною стратегією та брендуванням міста на основі інтеркультурного підходу.

 

ІНТЕРКУЛЬТУРНІСТЬ - СОЦІАЛЬНИЙ ПРІОРИТЕТ РОЗВИТКУ МЕЛІТОПОЛЯ

Історично багатонаціональне, місто Мелітополь по справжньому глибоко усвідомило цю свою особливість, у 2008 році ставши учасником Програми «Інтеркультурні міста» під егідою Ради Європи. З цього часу життя Мелітополя концептуально і змістовно виступає невід’ємною й органічною складовою процесу творення спільного культурного європейського міського простору.

Як показало життя, ґрунтуючись на наукових підходах до розробки і подальшому ретельному моніторингу продуктивності втілених заходів, завдяки координації зусиль та злагодженій системній роботі міської влади й представників національних громад,– уже через неповних чотири роки від початку планомірного впровадження Програми «Інтеркультурні міста», обраний містом вектор розвитку дав міській громаді змогу творчо осмислити перспективи конструктивного вирішення багатьох проблем.

 

Melitopol Forum 2015 launches its Intercultural City Strategy 2015-2020 and marks a new era in the development of national ICC-UA network

On September 28-29, 2015 the city of Melitopol hosted a second intercultural forum, one year on from a prior event entitled ‘Intercultural Melitopol Supports a United and Integrated Ukraine’. This year’s theme was ‘Revisiting the concept of Intercultural Cities in the contemporary Ukrainian reality’.

 

Круглий стіл «Болгаристика в МДПУ імені Богдана Хмельницького: досягнення та перспективи»

3 березня в університеті відбувся круглий стіл «Болгаристика в МДПУ імені Богдана Хмельницького: досягнення та перспективи». Захід було організовано Центром болгаристики МДПУ і проведено в рамках традиційного тижня болгарської культури у місті Мелітополі, приуроченого до Дня визволення Болгарії від османського іга.

У Мелітополі та Запорізькій області болгари є третьою за чисельністю етнічною групою. Вони є нащадками переселенців, що прибули у Таврійські степи в 1861-1863 роках. У 1995 р. у місті зареєстроване Мелітопольське товариство болгарської культури «Балкани». З 2001 р. болгарське товариство щорічно на початку березня проводить Тиждень болгарської культури. МДПУ імені Богдана Хмельницького є постійним партнером у проведенні цих тижнів.

 

План интеркультурной интеграции города. Мелитополя — от теории к практике

Какие мероприятия в 2016 г. будут реализованы в рамках Плана межкультурной интеграции г. Мелитополя до 2020 г., обсудили предствители городской власти и общественности.
На совещании у заместителя городского головы Светланы Бойко присутствовали представители МГПУ им. Б. Хмельницкого во главе с ректором Валентином Молодыченко, директор центра социологических исследований университета Людмила Афанасьева, которая приняла наиболее активное участие в разработке интеркультурной стратегии нашего города, руководители отделов культуры,муниципального маркетинга, управления молодежи и спорта и другие.

 

Шановні жителі міста Мелітополя! Долучайтеся до інтеркультурного діалогу в рамках реалізації плану міжкультурної інтеграції Мелітополя!

Основною метою інтеграційного напрямку МІЖКУЛЬТУРНА СВІДОМІСТЬ, ОСВІТА ТА МІЖКУЛЬТУРНЕ СПІЛКУВАННЯ згідно з «Планом міжкультурної інтеграції міста Мелітополь до 2020 року», є реалізація потенціалу освіти і науки щодо розвитку суб’єктів міського громадянського простору, формування їх міжкультурної свідомості та навичок міжкультурної комунікації.

Природним є те, що громадськість не може стояти осторонь, коли йдеться про найвищу цінність національного духу – мову. Численні звернення представників етнічних спільнот, громадських організацій, депутатів,  містян (за результатами соціологічного опитування, проведеного Центром соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у вересні 2014 року), до нашого університету свідчать про бажання удосконалити комунікативні компетентності володіння державною мовою.

 

Інтеркультурний фестиваль «Україна – це ми!»

Мелітополь є інтеркультурним містом, а виховання інтеркультурності починається з самого дитинства. Підтвердженням цього стали заходи, проведені нашими партнерами-вчителями. Так, 12 листопада в Мелітопольській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 22 відбувся міський семінар на тему «Формування інтеркультурного середовища в шкільному колективі як засіб виховання толерантності».

 

Зустріч, присвячена Дню Святого Мартіна

12 листопада 2015 року Центр вивчення іноземних мов Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (голова – доцент Насалевич Т.В.) та Мелітопольське міське німецьке товариство «Відергебурт» (керівник – Тіссен Л.І.) провели зустріч, присвячену Дню Святого Мартіна, яке широко відзначається у Німеччині.

 

З 231-ю річницею заснування Мелітополя!

 

Студенти МДПУ вдяглися в етнокольори

Культура і освіта – два взаємозалежних процеси. Зараз культура настільки інтегрувалась, що будь-який освітній простір сприймається як полілог культур. Саме тому сьогодні, 26 вересня, студенти та викладачі МДПУ імені Богдана Хмельницького зібралися на соціально-мистецьку акцію «Мелітополь в етнокольорах», яку було організовано бібліотекою університету за підтримки громадської організації «Комітет майбутнього «Солідарність і відповідальність» та всесвітньо відомого проекту Youth vote (Голос молоді). Захід відбувся в рамках відзначення 231-ї річниці заснування міста Мелітополя та п’ятнадцятиріччя від дня створення національно-культурних громад.

 

Інтерактивна сесія «Інтеркультурні міста України: досвід співпраці як основа розробки практичного посібника для національної мережі»

29 серпня 2015 року в інтеркультурному музеї «Кале» відбулась сесія «Інтеркультурні міста України: досвід співпраці як основа розробки практичного посібника для національної мережі», яка проходила у рамках форуму. Модератором заходу виступила Ксенія Хованова-Рубікондо - експерт Ради Європи з питань культурної політики, науковий радник програми Ради Європи «Інтеркультурні міста».

 

МДПУ активний учасник розробки проекту міської моделі міжкультурної інтеграції

28 серпня 2015 року в Мелітополі проходив форум «Переосмислення концепції інтеркультурного міста у контексті українського сьогодення», у якому взяли участь представники європейських країн та міст України. Перейняти перший в Україні досвід розробки міської моделі міжкультурної інтеграції приїхали гості з Павлограда, Прилук, Ніжина, Запоріжжя, Кременчука, Сум, Луцька та ін. Під час роботи інтерактивного семінару «Перегляд концепції інтеркультурного міста в умовах української дійсності» було обговорено актуальність концепції інтеграції вимушених переселенців в Україні, розглянуто особливості процесу в українському контексті у порівнянні з європейським досвідом. Модератор семінару Афанасьєва Л.В. розповіла присутнім про історію впровадження проекту інтеркультурних міст у Мелітополі, про проблеми і надбання на шляху до реалізації цієї програми та розробки першої в Україні міської моделі міжкультурної інтеграції. Вона наголосила на тому, що однією з головних особливостей нашого міста, як інтеркультурного, є саме наявність конкретного плану міжкультурної інтеграції Мелітополя. План складається з п’яти напрямків, над кожним з яких працювала окрема група експертів з представників МДПУ, національних меншин та міської влади. Під час експрес-брифінгу ректор МДПУ Молодиченко В.В. зазначив, що головне завдання університету у подальшій реалізації проекту він вбачає у впровадженні двох основних складових: по-перше, підготовка студента в аксіологічній сфері, оскільки він повинен розуміти свою значимість в інтеркультурному середовищі, і, по-друге, професійна підготовка педагога, який здатний впроваджувати науково-методичні розробки у школі, де виховується і формується підростаюче покоління.

 

Орієнтири міжкультурної інтеграції Мелітополя визначено

13 липня 2015 року на загальноміській інформаційній нараді з керівниками державних установ, підприємств та закладів міста, структурних підрозділів Мелітопольської міської рада та її виконавчого комітету директор Центру соціологічних досліджень МДПУ імені Богдана Хмельницького Людмила Афанасьєва вручила сигнальний екземпляр проектної розробки «Плану міжкультурної інтеграції міста Мелітополь на 2015 -2020 рр.» секретарю Мелітопольської міської ради Сергію Міньку для розгляду на засіданні сесії Мелітопольської міської ради.

 

Міський методичний семінар «Реалізація міжкультурної комунікативної компетентності в освітньому просторі»

12 червня 2015 року в Мелітопольському педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Міський методичний семінар «Реалізація міжкультурної комунікативної компетентності в освітньому просторі», який проходив у межах конференція «Людиновимірність гармонізації  культурно-освітнього простору майбутніх педагогів: наукові досягнення і перспективи».

 

Делегація МДПУ ім. Богдана Хмельницького взяла участь у діалозі «Рух інтеркультурних міст в Україні та Європі»: рушії місцевого сталого розвитку»

14 травня 2015 року делегація Мелітопольського педагогічного університету імені Богдана Хмельницького у складі ректора, професора Молодиченка В.В., проректора із заочної форми навчання, доцента Арабаджі О.С., завідувача лабораторії соціологічних досліджень університету, доцента Афанасьєвої Л.В. відвідала місто Вінниця, де відбулась зустріч у рамках діалогу «Рух інтеркультурних міст в Україні та Європі»: рушії місцевого сталого розвитку».

 

Співробітники МДПУ взяли участь у роботі по складанню проекту «План міжкультурної інтеграції Мелітополя на 2015-2020 рр.»

Учасники п'яти тематичних підгруп, до складу яких увійшли представники влади, співробітники Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, краєзнавці, громадські активісти, національно-культурних товариств, релігійних конфесій, висловили своє бачення пріоритетів Плану міжкультурної інтеграції.

 

ІV Міжнародний науковий семінар «Концептуальні проблеми функціонування мови в полікультурному просторі»

26 березня 2015 року на філологічному факультеті пройшов ІV Міжнародний науковий семінар «Концептуальні проблеми функціонування мови в полікультурному просторі».

 

Міжкультурний Мелітополь підтримує єдність України

19-21 вересня 2014 р. у місті відбувся форум «Міжкультурний Мелітополь за єдину соборну Україну». Захід проходив в інтеркультурному музеї, відкритому в 2011 році після того, як Мелітополь приєднався до мережі міжнародної мережі інтеркультурних міст. В ньому представлені експозиції найчисельніших етнічних спільнот міста, що містять історичний матеріал, елементи традиційно-побутової культури.

 

«Актуальні проблеми функціонування мови і літератури в сучасному поліетнічному суспільстві»

6-7 листопада 2014 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького проходила ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми функціонування мови і літератури в сучасному поліетнічному суспільстві».

 

Гості форуму «Міжкультурний Мелітополь - за єдину соборну Україну» відповіли на запитання місцевих медіа

19 вересня 2014 року в залі засідань Вченої ради Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького відбулася спільна прес-конференція ректора університету Валентина Молодиченка, секретаря міської ради Сергія Мінька, директора Центру розвитку «Демократія через культуру» Олександра Буценка, експерта Ради Європи з міжкультурного діалогу,  директора Центру «Платформа змін» Робіна Вілсона  (м. Белфаст, Британія), експерта та аналітика Ради Європи,  керівника проекту «Комунікація заради інтеграції» Ксенії Хованової – Рубікондо, депутата муніципальної ради м. Сливен Івана Іванова (Республіка Болгарія).

 

Мистецька акція "Дзвони єднання" інтеркультурної громади м. Мелітополя

У соціально-мистецькому форумі «Міжкультурний Мелітополь за єдину соборну Україну», що відбувався з 19 по 21 вересня 2014 року, взяли участь хореографічний та хоровий колективи кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти.

 

«Мелітополь – місто толерантності та міжнаціональної злагоди»

19 вересня 2014 року в рамках соціально-мистецького форуму «Мелітополь – за єдину соборну Україну!» відбувся круглий стіл гостей Форуму з представниками національно-культурних спільнот «Мелітополь – місто толерантності та міжнаціональної злагоди». Зустріч організована Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького спільно з Мелітопольською міською радою, Центром розвитку «Демократія через культуру» та з  ініціативи Караїмського культурного центру «Кале».

 

Відкриття фотовиставки старих сімейних знімків представників болгарської діаспори в Таврії

18 вересня 2014 року на другому поверсі навчального корпусу №1 була відкрита фотовиставка «Історія Таврійських болгар крізь об'єктив фотокамери». На ній представлені фотографії з родинних архівів представників болгарської діаспори, що проживають в АР Крим, Якимівському, Приазовському та Приморському районах Запорізької області. Хронологічно вони охоплюють 50 років - з початку і до середини 20 століття.

 

V Приазовський болгаристичний семінар

18 вересня 2014 року в стінах Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «V Приазовський болгаристичний семінар», головна мета якої – організація і підтримання комунікативного простору дослідників болгарської етнічної спільноти Північного Приазов’я (мовної, історичної та культурної спадщини).

 

Круглий стіл «Мелітополь крізь міжкультурні лінзи»

6 червня 2014 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького пройшов круглий стіл «Мелітополь крізь міжкультурні лінзи» за участю начальника Департаменту культури, туризму, національностей та релігії Запорізької обласної державної адміністрації Мороко Владислава Валерійовича.

 

Зустріч ректора МДПУ з представниками Українського центру культурних досліджень

29 травня 2014 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася робоча зустріч з представниками Українського центру культурних досліджень Олександром Буценко і Саулє Ільїною.

 

«Міс Інтеркультурність - 2014»

 

3 березня в університеті відбувся круглий стіл «Болгаристика в МДПУ імені Богдана Хмельницького: досягнення та перспективи». Захід було організовано Центром болгаристики МДПУ і проведено в рамках традиційного тижня болгарської культури у місті Мелітополі, приуроченого до Дня визволення Болгарії від османського іга.

У Мелітополі та Запорізькій області болгари є третьою за чисельністю етнічною групою. Вони є нащадками переселенців, що прибули у Таврійські степи в 1861-1863 роках. У 1995 р. у місті зареєстроване Мелітопольське товариство болгарської культури «Балкани». З 2001 р. болгарське товариство щорічно на початку березня проводить Тиждень болгарської культури. МДПУ імені Богдана Хмельницького є постійним партнером у проведенні цих тижнів.