Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:

День соціолога

20.11.2012

14 листопада 2012 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б.Хмельницького відбулося урочисте засідання, присвячене Дню соціолога. З професійним святом кафедру соціології та лабораторію соціологічних досліджень університету прийшли привітати громадські діячі міста, віце-президент Запорізької обласної асоціації національно-культурних товариств, представники органів міського самоврядування, депутати міської та районної рад, журналісти.

Зі вступним словом і привітанням виступили ректор МДПУ ім. Б.Хмельницького професор Валентин Молодиченко та проректор з заочної форми навчання доцент Олена Арабаджі, які зазначили, що лабораторія соціологічних досліджень як структурний підрозділ МДПУ має значний практичний досвід проведення прикладних та фундаментальних соціологічних досліджень як на регіональному, так і на державному рівнях.

З привітанням та побажанням подальшої плідної співпраці виступили начальник управління стратегічного розвитку міста Павло Тимофєєв та начальник управління праці і соціального захисту населення Олександр Семак. Представники виконавчого комітету Мелітопольської міської ради відзначили вагомий внесок лабораторії соціологічних досліджень у розробці Стратегії розвитку Мелітополя до 2020 року (нагадаємо, що перед лабораторією було поставлено завдання виявити думку городян щодо перспектив розвитку міста. В травні-липні 2012 року було проведено безпрецедентне за масштабами соціологічне опитування жителів Мелітополя з метою вивчення основних проблем, конкурентних переваг, основних пріоритетів розвитку міста (оброблено 12 412 анкет)).

Начальник управління культури Наталя Іванова, голова правління Запорізького обласного благодійного фонду «Квітка Життя» Ольга Єгорова, директор міського краєзнавчого музею Лейла Ібрагімова зазначили, що за участі науковців лабораторії ведеться розробка культурного планування Мелітополя: здійснюється аналіз культурних ресурсів і потреб міської спільноти для підготовки культурної мапи та започаткування процесу культурного планування у Мелітополі в рамках проекту, ініційованого відділом культури, благодійним фондом «Квітка Життя» та краєзнавчим музеєм «Мелітополь - культурне місто».

Голова Асоціації співвласників багатоквартирних будинків Мелітополя Ірина Синделі зазначила, що на часі лабораторією здійснюється моніторинг діяльності органів публічної влади, вивчення рівня захисту та лобіювання нею спільних інтересів різних соціальних груп, дослідження існуючих умов та шляхів покращення правового поля діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у рамках проекту «Мелітополь – місто ефективних власників житла» і привітала соціологів з професійним святом.

Віце-президент Запорозької обласної асоціації національно-культурних товариств Наталя Козерятська зазначила, що багато років національно-культурні товариства Мелітополя плідно співпрацюють з науковцями лабораторії з досліджень етнокультурних та міжконфесійних відносин в поліетнічному регіоні. При підтримці Запорізької облдержадміністрації було видано монографії «Етносоціальне буття народів Запорізького Приазов‘я в геокультурному контексті», «Етносфера народів Північної Таврії у світоглядно-ментальному вимірі та народній творчості», збірник статей за результатами міжнародної науково-практичної конференції «Полікультурність, діалог і злагода: українські реалії»

Голова громадської організації «Мелітопольське міське товариство захисту тварин» лікар за фахом Галина Мірошниченко, голова караїмського національно-культурного товариства «Кале» висловили щиру подяку студентам-соціологам за їх ініціативу в проведенні благодійних акцій та флеш-мобів у місті. Серед яких найбільше запам‘яталися нашим мешканцям такі: Благодійний ярмарок на підтримку дитячих лікарень м.Мелітополь, Міська соціальна акція «Зверушки – не игрушки», Молодіжна соціальна акція «З Європою в серці», Міська інформаційна компанія «Відкрий Європу для себе, відкрий Європу в собі!», Міська молодіжна соціальна акція «Мелітополь – місто дружби», Конкурс дитячих малюнків “Малюнки проти стереотипів” в межах інформаційної кампанії Ради Європи та Європейського Союзу «Доста».


У святкування взяв участь доктор соціологічних наук, професор Станіслав Катаєв, який привітав кафедру соціології і студентів з професійним святом і побажав подальших творчих успіхів.
Святкування Дня соціолога супроводжувалось концертом художньої самодіяльності студентів-соціологів та дружньою вечерею. День соціолога запам’ятається всім присутнім.

 


Репортаж підготувала
канд. філософських наук, доцент,
завідувач лабораторією соціологічних досліджень
МДПУ ім. Богдана Хмельницького
Людмила Афанасьєва