Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Cтудентська наукова лабораторія Збережемо Алтагир для майбутнього покоління

Збережемо Алтагир для майбутнього покоління

23.02.2012

 

«Щастя – це бути з природою, бачити її,  говорити із нею» - так писав більше ста років тому Л.М. Толстой. Ось тільки природа за часів Толстого оточувала людей зовсім інша, ніж та, серед якої ми живемо зараз. Ми з нетерпінням чекаємо сигналів з космосу від далеких цивілізацій, і якось не прислуховуємося до сигналів, що безперервно звучать у нас на Землі, - до позивних птахів.
Саме тому у суботу 17 вересня 2011 року відбулося виїзне засідання студентської наукової лабораторії „Екоосвіта для сталого розвитку”, координаторами  якої були проф. Молодиченко В.В. та доц. Мелаш В.Д. Місцем проведення було обрано навчально-польову базу університету в  с.Богатир. На початку засідання була проведена екоекскурсія „Екологічні проблеми Алтагирського лісу та Молочного лиману”. Екскурсію провів професор, доктор біологічних наук Кошелев О.І.

Кошелев О.І. про існуючі проблеми


Він розповів про головні проблеми лісу: зниження чисельності представників рослинного та тваринного світу, порушення його ціліснісності. Ще гіршою є картина Молочного лиману, рівень води в якому з кожним роком стає все меншим. Якщо раніше Молочний лиман був місцем стоянки багатьох видів птахів, то сьогодні їх чисельність значно скоротилась.
Під час екскурсії проводилась акція „Очистимо від сміття улюблені місця відпочинку!”. Учасники прибирали одноразовий посуд, пластикові пляшки – атрибути проведеного відпочинку.

Атрибути проведеного відпочинкуПісля екоекскурсії був проведений диспут на тему „Вирішимо разом екологічні проблеми”, який відбувся біля „Вогнища Дружби, Миру та Гармонії”. Студенти соціально-гуманітарного, хіміко-біологічного, економічного та філологічного факультетів (як вузькі спеціалісти) висловлювали свою думку стосовно погіршення ситуації в навколишньому середовищі. Під час обговорення даних питань студентами були прочитані самостійно складені вірші, розігран уривок із казки.


Диспут біля вогнища


У виїзному засіданні студентської наукової лабораторії, окрім студентів ІІ-IV курсів, були присутні переможець Всеукраїнського інтерактивного природничого конкурсу „Смішний Колосок” учень гімназії № 9 Мальцев Микита та учень 5 класу ЗОШ № 1 Гузь Денис. Вони також були посвячені у наукові співробітники лабораторії. Студенти усі разом проголосили Клятву та пообіцяли дотримуватися Екологічного Кодексу членів студентської екологічно-наукової лабораторії. На засіданні  був оголошений конкурс на складання Гімну Живої Природи. Студентка IV курсу Пацюк Аліна запропонувала перший варіант Гімну, який був складений під час виїзного засідання лабораторії.
Після завершення засідання студенти смакували печену на вогнищі картоплю з салом. Після смачної вечері відбулось дружне змагання з волейболу.
Все побачене та почуте вразило студентів та змусило замислитися,що їм, як майбутнім педагогам, необхідно розуміти єдність усього живого, виховувати у своїх школярах екологічну культуру не тільки на уроках, а й власним прикладом, а також намагатися знайти шляхи та можливості вирішення існуючих проблем.
Члени студентської наукової лабораторії
«Екоосвіта для сталого розвитку», студентки III курсу
соціально-гуманітарного факультету
Ковальчук К.
Приступа Л.
Цацуріна Т.

"Матінка - Природа"
Ви чуєте чарівний спів?
Природа кличе вас на допомогу.
Щоб збагатити, зберегти,
Адже крім нас ніхто не зможе.
Прислухайтесь до шепоту листків,
І до трави яка також благає,
Щоб жили ми в гармонії, в добрі
І всіми силами, щоб їй допомагали.
Адже куди не озернись –
Навколо нас живе природа.
Побач її красу, лиш тільки подивись:
Вона як завжди пречудова.
Так процвітай! Даруй нам радість і красу,
І кожен день милуй, ти наше око.
Найважливіша те, що маєм на Землі,
Тож давайте збережемо гармонію Природи!
І навіть через тисячу років,
Коли захочеш озирнутися довкола,
Побачиш світ любові і краси,
Яку дарує нам Матінка - Природа.