Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Природничо - географічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університета імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Slide 1 jFlow Plus

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Ukrainian (UA)
Вы зараз на сторінці:
Головна Cтудентська наукова лабораторія Відкрий своє серце безпритульній тварині

Відкрий своє серце безпритульній тварині

23.02.2012

 

Ви обожнюєте чотирилапих друзів та вважаєте себе істинним собачником? Ваше серце стискається при вигляді безпритульних тварин і хочеться забрати собі кожного песика чи котика, якого ви побачили на вулиці? Студентська наукова лабораторія «Екоосвіта для сталого розвитку» за участі громадських організацій бореться за безпритульних тварин та за те, щоб кожен чотирилапий друг знайшов хазяїна.

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького та студентська наукова лабораторія „Екологічна освіта для сталого розвитку” стали ініціаторами проведення соціальної акції „Відкрий своє серце безпритульній тварині”, яка відбулася 26 жовтня 2011 року. Разом з Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького у цій акції прийняли участь Приазовський національний природний парк, Громадська організація Мелітопольського міського товариства захисту тварин, Мелітопольський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді при активній участі студентів-волонтерів Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.


Соціальна акція почалась о 1100 на перехресті вулиць К. Маркса та Свердлова. Учасниками акції були студенти соціально-гуманітарного, хіміко-біологічного, економічного, філологічного факультетів, юні любителі природи та жителі міста. Відкрив акцію ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Молодиченко В.В. та керівник студентської лабораторії „Екологічна освіта для сталого розвитку” Мелаш В.Д., виступили Барабоха Н.М. (проректор з наукової роботи Приазовського національного природного парку), Мирошниченко Г.Г. (голова Громадської організації Мелітопольського міського товариства захисту тварин), Сердюк В.В. (керівник Мелітопольського центра еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді) із своїми юними вихованцями.

Мета акції – привернути увагу громадськості до проблеми безпритульних тварин, призвати мешканців міста до гуманного ставлення до безпритульних тварин, до дотримання норм поводження з домашніми тваринами.

У багатьох містах собак безжалісно труять просто на вулицях, фото із зображенням цього, викладені у всесвітній мережі Інтернет, - видовище не для слабодухих.

Проте одними з найгуманніших шляхів вирішення цієї проблеми є створення притулків та стерилізація. Безконтрольне розмноження є причиною появи проблем із поведінкою, а як наслідок, напади тварин. Безпритульні та покинуті тварини гуртуються, лякають перехожих та викликають невдоволення.

Необхідно щось робити, питання в тому, що саме? Відповідь на це запитання міг дати кожен житель нашого міста. Організаторами був проведений Маркер громадської думки „Кожна тварина має право на дім. Як можна вирішити проблему безпритульних тварин?”. Асистент Шишкіна Ю.О. (науковий куратор педагогічних досліджень в галузі початкової школи) та волонтери соціально-гуманітарного факультету звернулись з цим питанням до перехожих. Мешканцям міста було запропоновано висловити свою думку і запропонувати шляхи вирішення даної проблеми.

Асистент Гнатів О.В. (науковий куратор педагогічних досліджень в галузі загальноосвітньої школи), волонтери хіміко-біологічного факультету та юні любителі природи провели флеш-моб „Краще мала допомоги, ніж велике співчуття”. Під час якого роздавали перехожим листівки, які містять інформацію про правила поводження з домашніми тваринами, необхідність та значення стерилізації тварин, а також реквізити Мелітопольського міського товариства захисту тварин.

Відповідальна за організацію акції асистент Вахняк Н.В. (науковий куратор педагогічних досліджень в галузі дошкільної освіти), яка виступила ініціатором проведення цього заходу.

Звичайно, одноразовою акцією проблеми безпритульних тварин не вирішити. Лише об’єднавшись, ми можемо допомогти вусатим та хвостатим. Тому після проведення акції студенти-волонтери вирішили звернутися до міської влади, до комітету з питань екології з пропозиціями як можна вирішити

проблему безпритульних тварин, яка стала екологічною проблемою нашого міста!

Махатма Ганді колись сказав: „Про велич країни та її моральний стан можна судити з того, як у ній ставляться до тварин”. Безперечно, сьогодні ці слова звучать для нас більш ніж актуально. Не варто забувати, що ми завжди будемо у відповіді за тих, кого приручили!

Члени студентської наукової лабораторії «Екоосвіта для сталого розвитку», студентки III курсу соціально-гуманітарного факультету Ковальчук К. Приступа Л. Цацуріна Т.